Інвертор струму

Инвертор тока

Сімейство перетворювачів охоплює різні види інверторів, які відрізняються схемою функціонування, управління, параметрами навантаження. За характером електромагнітних процесів, що відбуваються, пристрої класифікують, поділяючи на три групи: інвертор струму, напруги і резонансний варіант виробів.

Інвертор струму – сфера застосування та особливості

Сучасні інвертори струму відносять до автономних приладів, які знайшли застосування у системах гарантованого безперервного живлення у промисловому секторі. Пристрої – обов'язковий елемент у схемах резервування електроенергії для живлення приладів електроніки, побутової техніки, котельного обладнання. Призначення апарата – перетворення енергії у вигляді постійного струму в енергію змінного струму.

У схемі однофазного автономного інвертора струму сполучною ланкою в ланцюжку перетворювач – джерело живлення служать згладжувальні дроселі, вентилями, що перемикають електрострум – спеціальні тризистори одноопераційного типу. Комутацію тризисторів виконують паралельно навантаженню, включаючи схему конденсатори (можливі варіанти послідовної комутації). Перемикаються тиристори схемою управління, що задає чистоту змінної напруги на виході. Цей параметр не повинен змінюватись у широкому діапазоні, оскільки при зменшенні частоти до кінцевої величини індуктивності дроселя, елемент не зможе забезпечувати підтримку режиму генератора електроструму. У конструкції передбачені діоди, які відсікають конденсатори від навантаження у часових інтервалах між комутаціями. Схемне рішення та логіка дії у трифазних перетворювачах аналогічні однофазним пристроям.

Щоб стабілізувати параметри напруги на навантаженні в інверторах струму, нерідко використовують схему, куди включають тиристорно-індуктивний регулятор. Такі моделі перетворювачів знайшли широке застосування у промисловому сегменті виробництва, зокрема у конструкціях агрегатів безперебійного живлення з високими параметрами потужності, яка налічує сотні кіловат.

Сучасний інвертор струму відрізняється:

  • високим ККД, який досягає 90–95% (показник залежить від серійного типу пристрою);
  • широким діапазоном температурного режиму при експлуатації від -10 до +40 градусів;
  • високим ступенем електричної безпеки: клас захисту IP20;
  • наявністю примусової вентиляції з резервуванням для охолодження приладу;
  • синусоїдальною формою вихідної напруги, що розширює сферу застосування.

Електрообладнання від «Селком Електронік»

Компанія «Селком Електронік» постачає та обслуговує різноманітне електротехнічне обладнання. Інвертор струму потужністю від 5 до 220 кВт – обов'язковий продукт у нашому асортименті.

Промислові перетворювачі, виконані за технологією IGBT, представлені однофазними та трифазними інверторами та підходять для використання в традиційній енергетиці, хімічній та нафтовій галузях та в інших сферах виробництва. Вся продукція відповідає стандартам МЕК з безпеки, електромагнітної сумісності, класифікації та має сертифікати відповідності за українською системою УкрСЕПРО.

Придбавши обладнання з необхідними характеристиками, споживач може розраховувати на його сервісний супровід та обслуговування силами професійних фахівців «Селком».

Можливо, Вам також буде цікава наступна продукція:  літієві акумулятори, інвертор, електрощитове обладнання, щиток розподільчий, гелеві акумулятори ціна, інвертор 12 220в, розподільчі щити, щит постійного струму, щити розподільчі електричні, автономні інвертори, електрощитове обладнання виробництво, авіаційні батареї, авіаційні батареї varta, щити змінного струму.

Акумуляторні батареї
Перетворювачі
Проектні роботи
Виробники