Інвертор для сонячної електростанції

Инвертор для солнечной электростанции

Електронний силовий пристрій, що називається інвертор для сонячної електростанції, виконує функцію конвертування постійного струму в змінний, захищає схеми від перевантажень, регулює параметри напруги. Прилад є обов'язковою складовою у системах фотоелектричних станцій та входить у конструкцію джерел безперебійного живлення. Моделі перетворювачів відрізняються характеристиками потужності, ККД, формою напруги на виході.

Інвертор для сонячної електростанції: типи

Перетворювачі можуть функціонувати самостійно та живити навантаження безпосередньо від акумулятора. Такі моделі отримали назву акумуляторних або батарейних. Маючи у своїй конструкції зарядний пристрій, інвертор для сонячної електростанції заряджає АКБ під час живлення від електромережі. Наявність блоку контролю за якістю напруги в електричній гілці дозволяє приладу оперативно перемикатися на електроживлення від акумуляторної системи, якщо в мережі зникла напруга або значення вийшло за рамки допустимого. Для комплектації сонячних станцій використовують АКБ різних типів.

У схему фотоелектричної установки, з'єднаної центральною електролінією, інтегрують мережевий інвертор для сонячної електростанції. Прилад конвертує постійний струм від фотомодулів до змінного і подають його в промислову магістраль.

Гібридні моделі перетворювачів укомплектовані акумуляторами та працюють синхронно з електромережею, що дозволяє використовувати сонячну енергію, не відключаючись від лінії централізованого електропостачання. Багатофункціональність гібридних інверторів дозволяє:

 • перенаправляти різницю між виробленою фотоелектричними панелями електроенергією та використаною підприємством або приватним господарством у промислову мережу (для оплати електроенергії застосовують зелений тариф);
 • забезпечити безперебійне живлення споживача за відсутності струму в основній електромережі шляхом перебудови системи на автономний режим;
 • підвищити потужність у мережі при максимальних обсягах навантаження, додаючи акумульовану енергію.

Інвертор для сонячної електростанції: класифікація за формою напруги, що генерується

Весь спектр перетворювачів струму для фотоелектричних панелей поділяють за формою вихідного сигналу, який може бути:

 • у вигляді чистої синусоїди;
 • модифіковані синусоїди;
 • меандра (застосовується вкрай рідко, оскільки при різкій зміні полярності в роботі обладнання можуть відбуватися збої).

Інвертор для сонячної електростанції, що видає на виході чистий синусоїдальний сигнал, вважається найкращим варіантом, коли постачає енергію для чутливої ​​апаратури. Це найнадійніші пристрої, постійний параметр напруги гарантує безпеку електротехнічного обладнання користувача. Проте вироби відрізняються високою вартістю та значними габаритами.

Енергія, що передається перетворювачем у формі модифікованої синусоїди, може знижувати продуктивність приладів, бути причиною перешкод. Інвертор для сонячної електростанції цієї групи не застосовують для певних електроприймачів і створюваних ними навантажень.

Вибираючи інвертор для сонячної електростанції, враховують:

 • ККД пристрою, який варіюється в діапазоні 85-95% і залежить від конкретної моделі;
 • вихідну потужність (розраховують, виходячи з навантажень на максимумі та необхідної тривалості роботи в авторежимі);
 • габарити та вагу;
 • рівень захисту (наявність систем захисту від коротких замикань, захисту від перепадів напруги, примусове охолодження та інші);
 • робочий температурний режим.

Пристрій може бути однофазним з напругою 220 В і частотою 50 Гц або трифазним з широким охопленням величин вихідної напруги.

У номенклатурі поставок нашої компанії є сертифіковані моделі промислових перетворювачів високої якості.

Можливо, Вам також буде цікава наступна продукція: сонячна електростанція, сонячна панель, фотоелектричні панелі, акумулятори для сонячних електростанцій, фотоелектрична електростанція, сонячна електростанція на даху, стаціонарні акумулятори, зарядний пристрій для стаціонарних акумуляторів, система зберігання електроенергії, літій-іонний акумулятор, літій-залізний акумулятор.

Акумуляторні батареї
Перетворювачі
Проектні роботи
Виробники