У конструкції джерел безперебійного живлення батареї – найдорожчий компонент. Якщо виконувати правильний заряд і використовувати сумісний із батареями зарядний пристрій для стаціонарних акумуляторів, можна продовжити їх експлуатаційний термін. Тому відомі виробники, розробляючи АКБ для певних сфер застосування, паралельно до них створюють спеціальні моделі зарядних приладів. Працюючи в тандемі, АКБ та обладнання для заряду утворюють єдину акумуляторну систему.
Зарядні пристрої для стаціонарних акумуляторів орієнтовані на свинцево-кислотні акумуляторні джерела живлення, оскільки це найбільш застосовуваний сьогодні тип АКБ. Середній час циклу заряду становить 12–14 годин, що зумовлюється характерними особливостями електрохімічного пристрою. 70-80% зарядки відбувається за 8 годин, потім процес набуває характеру насичення.
Щоб зарядити акумулятори з рідким електролітом, використовують класичні варіанти ЗП, у яких застосовується 50-герцева технологія з традиційними тиристорами. Зарядні пристрої для стаціонарних акумуляторів цього типу доцільно застосовувати, коли автономне джерело енергії не потребує щоденної зарядки. Такі прилади стосуються нижчої цінової категорії продукту.
Високочастотна технологія дозволяє працювати ЗУ з імпульсними джерелами потужного струму, що забезпечує високу ефективність роботи приладу:
Сучасні інтелектуальні зарядні блоки мають мікропроцесорне управління, заряджають автономні джерела живлення за заданими характеристиками і відключають систему при виникненні позаштатних ситуацій. Наявність контрольної панелі, оснащеної світлодіодними індикаторами, дає змогу вести візуальне спостереження за процесом. Цей тип приладу підходить для батарей різного призначення та параметрів ємності, може використовуватися для акумуляторних виробів з рідким та гелевим електролітом.
Високочастотні зарядні пристрої для стаціонарних акумуляторів та їх застосування – це реальна економія споживання електроенергії, продовження термінів служби джерел автономного живлення.
Компанії «Селком Електронік» до плану поставок на український ринок включила моделі ЗУ марки HAWKER різного типу.
Європейський лідер із випуску джерел автономного живлення різного призначення – бренд HAWKER подбав і про виробництво периферійних приладів. Цей сегмент продукції включає зарядні пристрої для стаціонарних акумуляторів і тягових батарей.
У серії високочастотних ЗУ з'явилися нові програмовані модифікації Life IQ та LifeTech. Бездротовий обмін інформацією між ЗП та батареєю підтримує спеціальний пристрій, який підключають до основного кабелю постійного струму батареї. Розумна зарядна система може запам'ятовувати параметри заряду на момент відключення основного джерела електроенергії та відновлювати процес після появи електрики.
Всі прилади бренду відрізняються функціональним дизайном, міцним корпусом із порошковим покриттям та сертифіковані.
Можливо, Вам також буде цікава наступна продукція: сонячна електростанція, сонячна панель, фотоелектричні панелі, інвертор для сонячної електростанції, акумулятори для сонячних електростанцій, фотоелектрична електростанція, сонячна електростанція на даху, стаціонарні акумулятори, система зберігання електроенергії, літій-іонний акумулятор, літій-залізний акумулятор.