Шафа оперативного струму (ШОС)

Системи електропостачання виконують ключове завдання – забезпечують гарантоване живлення ланцюгів. По них проходить постійний струм (стандартний показник напруги 220 В або 380 В). На великих підприємствах і об'єктах споживачі обов'язково використовують у системах шафи оперативного струму. У разі серйозних перепадів напруги або знеструмлення мережі при відключенні від централізованої лінії ШОС забезпечує безперервність технологічного процесу, здійснюючи живлення від автономних джерел.

Шафа оперативного струму – функції

Призначення шафи оперативного струму – забезпечувати споживача електрострумом у безперебійному режимі за рахунок підключення різних джерел резервного живлення. Використання пристрою дозволяє:

  • надійно захистити електрообладнання від перебоїв в енергопостачанні;
  • забезпечити контрольно-вимірювальну апаратуру та різні пристрої від нестабільної напруги в мережі з різкими стрибками, що може призвести до збою та втрати оброблених даних.

Виробники випускають різні модифікації шаф оперативного струму, які інтегрують у мережі одно- або трифазного змінного струму. ШОСи підтримують функціонування систем, підключаючи при необхідності акумуляторні батареї, або приєднуються до кількох незалежних джерел живлення: вступних розподільних пристроїв або дизель-генераторів.

Працює пристрій:

  • в аварійному режимі, коли ШОС постачає на об'єкти електрику, використовуючи енергію резервного джерела живлення;
  • в робочому режимі, при якому відновлюється з'єднання з централізованою мережею та паралельно проходить електроживлення ланцюгів із підзарядкою акумуляторів.

Для зручного обслуговування сучасні моделі шаф оперативного струму випускають секційними, рідше без секціонування. Несучу конструкцію виконують із металу зі спеціальними покриттями з внутрішньої та зовнішньої сторони. Усередині розміщують вузли, що складаються з основних комплектуючих апаратів і приладів: акумуляторних батарей, підзарядних пристроїв, автоматичних вимикачів. Обладнання обов'язково оснащується реле контролю вхідної напруги та спеціальними реле, що контролюють мінімальні та максимальні параметри напруги, ізоляцію, температуру, систему обігріву.

Сфера застосування ШОС – підприємства, які працюють у безперервному технологічному режимі: енергетичний сектор, металургія, аеропорти, лікарні, телекомунікаційні системи.

Наші пропозиції

Компанія «Селком Електронік», являючись великим постачальником на український ринок електротехнічного обладнання, пропонує споживачеві шафи оперативного струму:

  • у великому діапазоні значень вхідної та вихідної напруги;
  • різних габаритів, включаючи компактні конструкції, в яких застосовані акумуляторні батареї необслуговуваного типу (герметизовані) і зарядні модульні пристрої.

У ШОС використовується високонадійне обладнання, що гарантує тривалий експлуатаційний термін без ремонтів (при правильному технічному обслуговуванні).

Споживачі можуть розраховувати на сервісну підтримку. Досвідчені майстри нашої сервісної служби виконують діагностику та необхідні ремонтні роботи будь-якого електротехнічного обладнання для безперебійного живлення та автономного електропостачання.

Акумуляторні батареї
Перетворювачі
Проектні роботи
Виробники