Сонячна електростанція на даху

Солнечная электростанция на крыше

Освоєння енергії сонця в нашій країні стає реальністю. Крім великих промислових електричних станцій, які налічують тисячі модулів та займають гектари землі, з'явилася сонячна електростанція на даху офісних будівель, багатоповерхівок ОСББ, приватних котеджів.

Сонячна електростанція на даху – комплектація

Енергоресурсом для електричних станцій, що встановлюються на покрівлях житлових та промислових будівель, є невичерпна енергія сонця, яка трансформується в електрострум.

Як мегаватні промислові станції, так і автономні міні-установки для потреб приватного будинку складаються:

  • з комплекту фотоелектричних панелей, що виконують завдання генератора напівпровідникового типу (перетворюють сонячне випромінювання в електрострум);
  • контролера заряду – це завдання контролю ефективного заряду акумуляторних батарей, що накопичують і зберігають енергію, яка потім використовується в нічний час, коли сонячні панелі не працюють;
  • інвертора – його функція перетворення постійного струму на змінний, необхідний для споживання основними побутовими приладами;
  • додаткового обладнання, куди входить автоматика захисту, датчики температури, кабелі, різні кріплення та інші пристрої.

Автономна сонячна електростанція на даху дозволяє не тільки забезпечити стовідсоткову потребу в електроенергії об'єкта та резервувати її, а й продавати надлишки.

На відміну від автономних накопичувальних систем, мережева сонячна електростанція на даху подає всю енергію, що виробляється, в міську мережу через двонаправлений лічильник. У цьому випадку відпадає необхідність накопичення електроенергії, акумулятори не потрібні. Споживач використовує електрострум із загальної гілки, а різниця між поданою в мережу та використаною електрикою оплачується за «зеленим тарифом».

Другий варіант мережевих систем працює за такою схемою: вдень енергія надходить споживачеві від фотоелектричних панелей станції, у темний час – з міської мережі. Споживання враховується за нічним тарифом, тому необхідно встановити багатотарифний лічильник.

Мережні станції, оснащені гібридним інвертором, можуть використовуватися як єдине джерело енергії, подібно до автономних.

Сонячна електростанція на даху: умови встановлення

Фотоелектричні панелі можна монтувати на даху виробничих споруд, житлових будинків, гаражів, будь-яких підсобних об'єктів. Головна умова: скати покрівлі повинні спрямовуватись на південну, південно-східну або південно-західну сторону та не бути затіненими. Якщо буде встановлюватися сонячна електростанція на плоскому даху, то необхідно виконати додатково несучу похилу конструкцію.

Щоб фотоелементи знаходилися максимально тривалий час під ефективним сонячним освітленням, рекомендують витримувати оптимальний кут нахилу: приблизно 30-35 градусів. Опорна конструкція повинна витримувати не лише вагу панелей, а й додаткові вітрові навантаження, масу снігу.

Сонячна електростанція на даху дозволяє здобути енергетичну незалежність від постачальників електроенергії та продавати надлишки за «зеленим тарифом». До переваг належать також тривалий експлуатаційний термін дахових станцій, до того ж вони не займають територію.

Компанія «Селком Електронік», займаючись постачанням різноманітного електротехнічного обладнання, пропонує споживачам лише сертифікований продукт високої якості. У нашому каталозі ви знайдете різні компоненти, необхідні для встановлення сонячної електростанції.

Можливо, Вам також буде цікава наступна продукція:  сонячна електростанція, сонячна панель, фотоелектричні панелі, інвертор для сонячної електростанції, акумулятори для сонячних електростанцій, фотоелектрична електростанція, стаціонарні акумулятори, зарядний пристрій для стаціонарних акумуляторів, система зберігання електроенергії, літій-іонний акумулятор, літій-залізний акумулятор.

Акумуляторні батареї
Перетворювачі
Проектні роботи
Виробники