Щит постійного струму

Щит постоянного тока

При організації безперебійного електроживлення оперативних кіл обов'язково використовують різні види обладнання, до якого входить щит постійного струму. Складається ЩПС з панелей, де розміщують різну апаратуру, перемикаючі та сигнальні пристрої, вимірювальні прилади. Кожна панель оснащена певним набором апаратів для виконання функцій.

Щит постійного струму – коротко про призначення та функціонал

ЩПС є спеціалізованим обладнанням, яким комплектують системи, що гарантують живлення постійним струмом. Основне призначення пристрою полягає у прийомі електроенергії від випрямлячів та АКБ з подальшим перерозподілом її між об'єктами-споживачами.

Щит постійного струму – основний функціонал:

 • здійснення живлення електроланцюгів у безперебійному режимі від АКБ із їх підзарядкою, для чого використовуються вбудовані в обладнання автоматичні зарядно-підзарядні пристрої;
 • розподіл електроживлення;
 • запобігання силовому ланцюгу у разі перебоїв і можливих замикань, визначення конкретної ділянки, де трапилася аварійна ситуація;
 • об'єднання різного типу шин із застосуванням секційних з'єднувачів;
 • здійснення безперервного контролю основних показників системи харчування;
 • вимірювання параметрів роботи батарей за допомогою різних вимірювальних приладів;
 • пристрій миготливого світла від певної системи шин;
 • індикація (світла) стану апаратів і приладів щита постійного струму.

У конструкції передбачають також дистанційну сигналізацію, що сповіщає про стан обладнання ЩПС.

Щит постійного струму: конструкційні особливості

Складається ЩПС із силового сегменту – джерела живлення, комплексу захисної апаратури та комутаційних елементів, що розподіляють електроенергію, а також наступних контрольних систем:

 • сигналізація, яка допомагає здійснювати візуальний контроль стану пристроїв при функціонуванні в основних режимах;
 • контролю ізоляції за допомогою автоматичного високотехнологічного спецобладнання;
 • контролю напруги.

ЩПС для зручності обслуговування виготовляють із кількох секцій. Зазвичай це каркасні конструкції шаф для підлоги прямокутної форми. На внутрішній бік шафи наносять стійке до корозії цинкове покриття, на зовнішню – порошкову емаль, яка характеризується стійкістю до механічних впливів і несприятливих погодних факторів. Внутрішні прилади та пристрої монтують на спеціальних кріпильних панелях, датчики контролю та індикації встановлюють на дверцятах шитка.

Кожна секція щита постійного струму складається з певного набору електричних пристроїв і апаратів. Склад обладнання залежить від структури формування системи оперативного струму та необхідних експлуатаційних характеристик.

Електричне обладнання від «Селком Електронік»

Щит постійного струму є невід'ємною частиною важливого обладнання на підприємствах різних галузей господарства. Тому ТОВ «Селком Електронік» включило його до переліку продукції, що постачається споживачеві.

Спеціалізоване обладнання відповідає міжнародним стандартам і вимогам української системи сертифікації УкрСЕПРО. І обов'язково комплектується належною документацією, де детально описуються правила встановлення ЩПС, надаються рекомендації щодо експлуатації та усунення можливих несправностей.

Наша компанія пропонує технічну підтримку, обслуговування та ремонт систем електроживлення. Роботи проводять спеціалісти сервісного центру компанії.

Можливо, Вам також буде цікава наступна продукція:  літієві акумулятори, інвертор, електрощитове обладнання, щиток розподільчий, гелеві акумулятори ціна, інвертор 12 220в, розподільчі щити, інвертор струму, щити розподільчі електричні, автономні інвертори, електрощитове обладнання виробництво, авіаційні батареї, авіаційні батареї varta, щити змінного струму.

Акумуляторні батареї
Перетворювачі
Проектні роботи
Виробники