Система зберігання електроенергії

Система хранения электроэнергии

Для електроенергетичного ресурсу, що виробляється сонячними батареями, потрібна система зберігання електроенергії. Це викликано тим, що виробляється електрострум нерівномірно. Пік сонячної генерації відбувається опівдні, потім йде повільне зниження, а з настанням темряви робота фотоелектричних панелей припиняється. Максимальний обсяг споживання електрики припадає на вечірній час. Такий дисбаланс урівноважується за допомогою накопичувачів, які віддають аккумульовану електрику споживачеві під час підвищених навантажень.

Система зберігання електроенергії: технології, що застосовуються

Сьогодні людство використовує найрізноманітніші способи зберігання електричної енергії: гідроакумулюючі станції, окислювально-відновлювальні проточні батареї, що складаються з величезних цистерн з електролітом та інші. Однак найпоширеніший і найпопулярніший варіант – традиційні електрохімічні акумуляторні батареї, які стають головним елементом системи зберігання електроенергії.

У великих комунальних підприємствах, де працюють силові установки, що вимагають великого обсягу енергії на короткий період споживання, для її накопичення використовують літій-іонні моделі акумуляторів. Їх застосовують також на комерційних об'єктах та у приватних домоволодіннях. Промисловий сектор активно застосовує у модулях зберігання електроенергії нікель-сольові батареї, що характеризуються високою щільністю енергії, яка запасається, свинцево-кислотні та лужні.

Система зберігання електроенергії зазвичай складається з акумуляторних батарей, джерела безперебійного живлення, двостороннього інвертора, що заряджаються постійним струмом. Інтеграція батарейного сховища у фотоелектричну станцію дозволяє:

  • накопичувати та зберігати енергію, отриману в період максимальної генерації для споживання під час найбільших навантажень;
  • пом'якшувати та вирівнювати пікове використання електрики, знижуючи навантаження на обладнання та оптимізуючи внутрішнє енергоспоживання;
  • отримати незалежність від постачальників електричної енергії.

Якщо система зберігання електроенергії задіяна в мережній сонячній станції, вона забезпечує надійне аварійне електропостачання, коли основна лінія знеструмлена.

Система зберігання електроенергії – обов'язкова складова резервних електростанцій. Фотоелектричні панелі працюють лише до повного заповнення акумуляторного сховища. Після їх відключення батареї повністю заряджені і електрострум використовується лише за відсутності напруги в централізованій електромережі.

Система зберігання електроенергії – основні параметри

Головна характеристика батарейного сховища – ємність. Цей параметр пристрою накопичення залежить від показника номінальної ємності акумуляторних батарей, що використовуються, допустимих глибини заряду і розряду. Важливе значення у проектуванні акумуляторного накопичувача має технологія, на базі якої випущені елементи: літій-іонна, свинцево-кислотна чи інша.

В автономних станціях правильний розрахунок ємності накопичувачів повинен відповідати профілю споживання.

Сьогодні виробники пропонують акумуляторні сховища з різним діапазоном ємності. Це дозволяє підібрати компактну модель з кількома батарейними модулями для інтеграції з мікро-ТЕЦ або з фотогальванічними сонячними панелями потужністю до 10 Вт. Або вибрати більш потужний варіант для генеруючих пристроїв комерційних та промислових систем.

Для зручності використання компактні блоки мають висувні батарейні модулі, оснащені вбудованими інверторами, компонентами безпеки та розраховані на автономну роботу та функціонування паралельно з основною мережею.

Можливо, Вам також буде цікава наступна продукція: сонячна електростанція, сонячна панель, фотоелектричні панелі, інвертор для сонячної електростанції, акумулятори для сонячних електростанцій, фотоелектрична електростанція, сонячна електростанція на даху, стаціонарні акумулятори, зарядний пристрій для стаціонарних акумуляторів, літій-іонний акумулятор, літій-залізний акумулятор.

Акумуляторні батареї
Перетворювачі
Проектні роботи
Виробники