Фотоелектрична електростанція

Фотоэлектрическая электростанция

Рівень сонячного випромінювання в Україні має добрий показник для будівництва таких конструкцій, як фотоелектрична електростанція. Особливо це стосується південних областей. Але навіть у столиці налічується в середньому близько 1900 сонячних годин на рік. Тому саме сонячну енергетику вважають у нашій країні найперспективнішою серед альтернативних джерел енергопостачання.

Базова складова будь-якої ФЕС – фотоелектричні панелі, які виконують функцію перетворення світлової енергії сонця на постійний електричний струм. З сонячних батарей створюють установки будь-якої потужності від кількох Вт до великих станцій.

Фотоелектрична електростанція: якою буває

Залежно від способу монтажу батарей фотоелектростанції поділяють на стаціонарні та трекерні.

У стаціонарних інженерних спорудах панелі кріпляться на металевих фермах під оптимальним кутом статично, щоб протягом дня на поверхню фотоелементів потрапляла найбільша кількість випромінювання. У трекерних силових установках сонячні модулі встановлюються на спеціальних поворотних конструкціях. Це дозволяє панелям змінювати положення, слідуючи за рухом сонця, і знаходитися весь час у точці максимального освітлення. Ефективність такої станції значно вища, але трекерний пристрій обходиться дорожче.

Фотоелектрична електростанція може бути наземною або даховою, з автономною або мережевою системою.

Конструктивні особливості ФЕС

У фотоелектричній автономній системі задіяні такі пристрої:

  • масив PV-модулів;
  • регулятор заряду;
  • акумулятор;
  • інвертор;
  • додаткові пристрої.

Фотоелектричний масив збирають з окремих модулів, з'єднаних послідовно та паралельно. Така схема забезпечує необхідну потужність і робочу напругу в системі. Фотоелементи випускають із напівпровідникового матеріалу. Найбільшого поширення набули модулі з моно- та полікристалічного кремнію, а також тонкоплівкові панелі на основі аморфного кремнію.

Якщо порівняти продуктивність трьох видів виробів, то ККД монокристалічних сонячних модулів найвищий – 17-20%, але й за вартістю панелі дорожчі за інші аналоги. Тонкоплівкова найдешевша продукція, проте за ефективністю значно поступається кристалічним модулям.

Фотоелектрична електростанція автономного типу обов'язково оснащується акумуляторною батареєю. Пристрій накопичує енергію, що виробляється фотоелектричними перетворювачами в період інтенсивного освітлення, яка потім використовується при піковому споживанні і з настанням темряви.

У системі задіяний контролер заряду-розряду – захисний механізм, який регулює та формує імпульс струму, необхідний для заряджання акумулятора.

Оскільки сонячний генератор виробляє постійний струм, то станції оснащують напівпровідниковим інвертором, що перетворює його на змінний. Фотоелектричні електростанції в залежності від їх типу використовують різні види інверторів:

  • для автономних систем;
  • для мережних, які з'єднуються з промисловою електролінією, працюючи з нею синхронно.

Мережева фотоелектрична електростанція призначена для продажу енергії, що виробляється з частковим електропостачанням приватного споживача. У таких конструкціях сонячні батареї з'єднують з інвертором безпосередньо. Пристрій перетворює електроток, що отримується від фотопанелей, постійний в змінний. Електроенергія подається до центральної магістралі, проходячи через розподільчий щит.

Для комплектації автономних систем компанії «Селком Електронік» пропонує акумуляторні батареї різної потужності. Поставляємо споживачам також обладнання сегменту гарантованого електроживлення, різноманітні периферійні пристрої.

Можливо, Вам також буде цікава наступна продукція:  сонячна електростанція, сонячна панель, фотоелектричні панелі, інвертор для сонячної електростанції, акумулятори для сонячних електростанцій, сонячна електростанція на даху, стаціонарні акумулятори, зарядний пристрій для стаціонарних акумуляторів, система зберігання електроенергії, літій-іонний акумулятор, літій-залізний акумулятор.

Акумуляторні батареї
Перетворювачі
Проектні роботи
Виробники