Фотоелектричні панелі

Фотоэлектрические панели

Сучасні фотоелектричні панелі – головний компонент у конструкції сонячних електростанцій, які дозволяють підприємствам та приватним домоволодінням здобути енергетичну незалежність від зовнішніх джерел електропостачання. Крім сонячних панелей, що акумулюють енергію, що виходить від сонця, і трансформують її в електричну, в систему входять:

  • інвертор, що перетворює низьковольтний постійний струм до показника побутового стандарту 220 В;
  • акумулятори, що накопичують вироблену за світловий день енергію;
  • контролер, який керує системою: контролює рівень заряду акумуляторних батарей.

Фотоелектричні панелі - конструкція

Пристрій збирається в єдину конструкцію і складається з:

  • скляної плити;
  • герметизуючої плівки;
  • сонячних елементів, з'єднаних між собою шинами з металу;
  • каркасу.

Використання плівки (в основному застосовують етиленвінілацетатний матеріал) забезпечує повну герметичність фотоелектричній панелі, оберігаючи сонячні елементи від вологи та повітря. Для каркасу використовується алюмінієвий профіль. Існують конструкції також без рами.

Фотоелектричні панелі: типи

На сьогоднішній день виробники використовують кілька технологій та випускають:

  • монокристалічні сонячні панелі;
  • полікристалічні.

Фотоелектричні панелі складаються з кількох десятків фотомодулів, які монтуються в надійний корпус. Монокристалічні крем'яні фотоелементи отримують, вирощуючи зливки кремнію за спеціальною методикою. Для надання модулям квадратної форми в кожній заготовці зрізають кромки, потім стрижні розрізають на елементи (товщина варіюється в межах 02-04 мм). Після цього кожен елемент легують, полірують. Останній етап обробки – нанесення покриття, що відбиває, і струмопровідної доріжки.

Панелі з полікристалічних фотоелементів кремнію мають зернисті зони, які добре видно на зрізах. Одержують матеріал шляхом повільного охолодження кремнієвого розплаву. Технологія менш трудомістка і витратна, тому фотоелектричні панелі виходять значно дешевшими за монокристалічний аналог.

Якщо порівнювати ККД виробів, то у монокристалічних сонячних батарей показник ефективності перетворення сонячної енергії на електричну становить 17 %, максимум 22%, у полікристалічних він не перевищує 17%.

Як працюють фотоелектричні панелі

Принцип роботи сонячних батарей наступний: у світловий час доби фотомодулі перетворюють електромагнітне сонячне випромінювання на електроенергію, яка надходить у мережу споживача через інвертор. Або направляється для заряджання акумуляторних батарей, накопичуючи енергію для подальших потреб.

Акумулятори приєднують до сонячної батареї через контролер. Пристрій контролює заряд. Коли погода сонячна і освітленість хороша, зарядка АКБ до номінальної ємності 90% проходить швидко, після чого контролер перемикає швидкість процесу зарядки. Найбільш ефективними у системі вважаються гелеві батареї. Застосовують також свинцеві, випущені за технологією AGM.

Компанія «Селком Електронік» здійснює постачання електротехнічного обладнання різного призначення. У нас ви можете замовити пристрої, необхідні для створення фотоелектричної системи автономного електропостачання:

  • акумулятори різного типу та номінальної потужності;
  • інвертори, які відповідають вимогам ефективного функціонування гелеосистеми різного компонування.

Кожна одиниця товару має сертифікат відповідності, що говорить про високу якість продукту, що поставляється.

Можливо, Вам також буде цікава наступна продукція: сонячна електростанція, сонячна панель, інвертор для сонячної електростанції, акумулятори для сонячних електростанцій, фотоелектрична електростанція, сонячна електростанція на даху, стаціонарні акумулятори, зарядний пристрій для стаціонарних акумуляторів, система зберігання електроенергії, літій-іонний акумулятор, літій-залізний акумулятор.

Акумуляторні батареї
Перетворювачі
Проектні роботи
Виробники