Сонячна панель

Солнечная панель

Альтернативна енергетика активно освоюється на території України. Сонячна панель, встановлена на даху будинку, або автономні системи освітлення вулиць із фотомодулями на опорах вже нікого не дивують.

Сьогодні існують два види систем, які призначені для використання електроенергії, що виробляється сонячними батареями:

  • накопичувальні;
  • On-Grid або синхронні, що підключаються до існуючих електромереж.

У накопичувальних системах перетворена сонячними батареями електроенергія резервується в акумуляторах. Синхронні типи систем підключають паралельно до основних мереж.

Сонячна панель та принцип роботи

Головною складовою будь-якої конструкції автономної електростанції є фотоелектричний перетворювач (побутова назва – сонячна батарея). Складається конструкція із взаємозалежних та об'єднаних у єдиний корпус фотомодулів. Працює сонячна панель за принципом фотоефекту, перетворюючи світло, що падає на панель від сонця, в електричну енергію. Сила електроструму та параметри напруги на виході постійно змінюються, оскільки залежать:

  • від активності сонячного випромінювання;
  • кількості світла та кута його падіння на поверхню фотоелементів;
  • площі сонячної панелі;
  • температури навколишнього середовища (чим вищий температурний показник, тим більший параметр опору фотомодуля).

У темний час доби сонячна панель не функціонує, і електрика не виробляється.

Крім перетворювача, в конструкції задіяні такі інженерні пристрої:

  • акумулятори, що накопичують енергетичний ресурс у період інтенсивного освітлення;
  • контролер, що відповідає за заряд акумуляторів та забезпечує нормальний режим роботи фотоелектричних перетворювачів;
  • інвертор, призначений для перетворення постійного струму на змінний з показниками напруги на виході 220 В.

Щоб підвищити ефективність роботи системи, розроблено спеціальний трекер. Цей пристрій повертає сонячну панель, оптимізуючи кут падіння променів на її поверхню, залежно від положення небесного світила.

Матеріали для виготовлення панелей та ККД

Основним матеріалом для виробництва елементів у фотоелектричних перетворювачах є кремній. Існує кілька технологій виготовлення: на основі моно- або полікристалів, а також аморфного кремнію, на базі якого випускають тонкоплівкові панелі.

Технологічний процес отримання фотоелементів на полікристалічних напівпровідниках відноситься до більш простих і менш витратних. У монокристалічних елементах кремній чистий, завдяки чому модулі вирізняються високою ефективністю генерації електрики. Така сонячна панель показує продуктивність на рівні 20% - 22%, у полікристалічних модулів ККД досягає максимум 17%, у гнучких тонкоплівкових ККД всього 5–6%.

Можливо, Вам також буде цікава наступна продукція: сонячна електростанція, фотоелектричні панелі, інвертор для сонячної електростанції, акумулятори для сонячних електростанцій, фотоелектрична електростанція, сонячна електростанція на даху, стаціонарні акумулятори, зарядний пристрій для стаціонарних акумуляторів, система зберігання електроенергії, літій-іонний акумулятор, літій-залізний акумулятор.

Прогнозований термін служби сучасних фотоелектричних перетворювачів становить 25 років. Однак протягом експлуатації ККД пристроїв зменшується, в середньому за весь період експлуатації потужність падає на 15%.

Наші поставки

Діяльність компанії «Селком Електронік» спрямована на забезпечення споживачів різноманітним електротехнічним обладнанням. У нашому арсеналі є різні види акумуляторних батарей, перетворювачів, випрямлячів та інших пристроїв, які незамінні в системах гарантованого електроживлення, сонячних електростанціях.

Гарантуємо високу якість продукції, яка підтверджена відповідними сертифікатами відповідності.

Акумуляторні батареї
Перетворювачі
Проектні роботи
Виробники